Aktualności

27 sierpnia 2015

Muzyki moc w te noc

Niedzielnego wieczoru na terenie Szkoły Podstawowej w Sarbinowie licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne zakończenie żniw 2015.Jak w roku ubiegłym tak i tym razem do tańca przygrywał zespół muzyczny Klimat z Gostynia.

» czytaj więcej..
11 sierpnia 2015

Pielgrzymują już prawie ćwierć wieku

Tradycyjnie , jak co roku, 6 sierpnia mieszkańcy ugościli pielgrzymów zmierzających do Częstochowy. Grupa ta licząca 240 osób przybyła z okolic miejscowości Szczaniec koło Świebodzina. Postój w Sarbinowie to dla nich półmetek drogi na Jasną Górę.

» czytaj więcej..
23 lipca 2015

Jak grzyby pod deszczu

Mamy koniec lipca a prace na terenie przylegającym do wsi Sarbinowo oraz Szurkowo idą pełną parą. Jak przysłowiowe grzyby po deszczy powstają kolejne słupy, elementy Farmy Wiatrowej Poniec II. Przypomnijmy, iż na naszym terenie firma Acciona wybuduje farmę wiatrową o łącznej mocy 30 MW. Hiszpańska firma po uruchomieniu obecnie budowanej będzie posiadać w Polsce już trzy farmy wiatrowe.

» czytaj więcej..
20 lipca 2015

Upał, zabawa, rywalizacja

Dni Ponieca 2015 przeszły do historii pod znakiem upału oraz zdrowej rywalizacji. W minioną sobotę głównym punktem obchodów był IX Turniej Sołectw „Sołtysiada” , gdzie w szranki stanęło dziewiętnaście miejscowości z Gminy Poniec. Każda z nich zacięcie walczyła o palmę pierwszeństwa. Gro atrakcji spowodowało przybycie wielu gości, którzy dopingowali swoje drużyny.

» czytaj więcej..
16 czerwca 2015

Dzień Dziecka w Sarbinowie

W niedzielę 7 czerwca w Sarbinowie zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka. Mimo lekko niesprzyjającej pogody, impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Całość atrakcji odbyła się na terenie placu rekreacyjnego. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji, konkursów oraz nagród.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 163874 osób.
realizacja 2011: studio fabryka