Aktualności

1 czerwca 2013

OSP na trójkę

Zawody Sportowo-Pożarnicze dają rokrocznie możliwość sprawdzenia sprawności jednostek OSP z terenu naszej gminy. W tym roku w szranki stanęło 15 drużyn. Zmagania odbyły się 1 czerwca na stadionie miejskim w Poniecu. Rywalizacja była zacięta, co mogliśmy oglądać zarówno w sztafecie jak i ćwiczeniach bojowych.

» czytaj więcej..
05 kwietnia 2013

Ale urwał

Wraz z końcem zimy wychodzą jak grzyby po deszczu. I bynajmniej nie mowa w tej chwili królewskich przysmakach leśnych zagajników, a o ubytkach w warstwie bitumicznej naszych dróg. Bywają niebezpieczne i przebiegłe omijając jedną wpada się w drugą. Dając przy tym się we znaki naszemu samochodowemu zawieszeniu.

» czytaj więcej..
01 kwietnia 2013

Śniegus-Dyngus

Poniedziałek Wielkanocny to przede wszystkim dzień tradycyjnego „śmigusa-dyngusa”, czyli polewania się wodą tymczasem nasza pogoda zafundowała nam niezłe „prima aprilis”. Hamując przy tym apetyty wszystkim głodnym wodnego szaleństwa mieszkańcom wsi. Aura za oknem nie rozpieszcza nas, dlatego należy pamiętać o zdrowym rozsądku w czasie wielkanocnego szaleństwa.

» czytaj więcej..
31 marca 2013

Uświęcone tradycją

Wielka Sobota to w Triduum Paschalnym dla chrześcijan dzień kontemplacji i adoracji. Jednak zgodnie z tradycją to także dzień święcenia pokarmów. Podobnie jak na całym świecie tak i w naszej miejscowej kaplicy odbyła się "święconka", na którą licznie przybyli mieszkańcy wsi. Po poświęceniu pokarmów oraz błogosławieństwu udzielonemu przez ks. proboszcza wierni udali się do swoich domostw.

» czytaj więcej..
14 lutego 2013

Gmina zaplanowała i obiecała

Dnia 12 lutego 2013r. odbyło się zebranie wiejskie. Zgromadzeni mieszkańcy w liczbie 26 osób przybyli zainteresowani tematami planowanych inwestycji oraz tzw. „Ustawy Śmieciowej”. Na spotkanie przybył burmistrz Ponieca Jacek Widyński wraz z przedstawicielami Gminy Poniec. Poruszone tematy wywołały żywiołową dyskusje, podczas, której padło szereg pytań.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 163827 osób.
realizacja 2011: studio fabryka