Aktualności

22 lipca 2013

IX Dni Ziemi Ponieckiej

Słoneczne popołudnie stadion miejski w Poniecu, gro atrakcji i tłumy mieszkańców Gminy Poniec tak w skrócie można opisać IX Dni Ziemi Ponieckiej. Był to dzień pod znakiem rywalizacji za sprawą VII Turnieju Sołectw "Sołtysiada". Szereg niespodzianek przygotowanych przez organizatorów zapewne przypadł do gustu wszystkim, którzy przybyli na imprezę.

» czytaj więcej..
27 czerwca 2013

Będą kręcić w Sarbinowie

Spółka EPA WIND zaprosiła mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie planów powstania Farmy Wiatrowej Poniec II na terenach przylegających do Sarbinowa. W naszej miejscowości planowane jest ustawienie 3 siłowni wiatrowych o mocy 3 MW(megawatów) każda.

» czytaj więcej..
24 czerwca 2013

Deszczowa trzynastka w Pępowie

Dnia 23 czerwca 2013 roku odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Pępowie. Do rywalizacji stanęło 27 drużyn ( w tym 6 kobiecych) reprezentujące jednostki OSP z terenu 7 gmin powiatu gostyńskiego. Pogoda załamała się tuz po sztafecie a dalsze zmagania odbywały się w strugach deszczu. Nie zabiło to jednak ducha rywalizacji uczestników zmagań.

» czytaj więcej..
15 czerwca 2013

Rewitalizacja chodnika

Niedawno oddano do użytku rewitalizowany odcinek chodnika w naszej miejscowości Potrzeba wymiany chodnika była, gdyż stan poprzednie budził sporę zastrzeżenia. Z początkiem czerwca dokonano rozbiórki starych płytek a w ich miejsce ułożono nową kostkę.

» czytaj więcej..
9 czerwca 2013

Mama Tata i Ja

Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Sołtys oraz Ochotnicza Straż Pożarna miała przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców zarówno tych dużych jak i tym nieco mniejszych na spotkanie z okazji Dnia Dziecka, które odbyło się 9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Dzieciom towarzyszyły przeróżne gry i zabawy a całość osłodził skromny poczęstunek.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 163870 osób.
realizacja 2011: studio fabryka