Aktualności

11 września 2013

Nabrała koloru

W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z renowacją figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem stojącej przy posesji państwa Urbaniaków. W skład prac weszło: uzupełnienie ubytków oraz nałożenie nowej warstwy farby. Darczyńcami tego przedsięwzięcia byli sami mieszkańcy wsi.

» czytaj więcej..
26 sierpnia 2013

Praca wre

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap prac remontowych w miejscowej kaplicy. Stare wysłużone pokrycie dachowe z płyt cementowo-azbestowych zastąpiła nowa blachodachówka. Całość prac wykonała firma dekarska z Leszna.

» czytaj więcej..
19 sierpnia 2013

Dożynkowej Nocy Czar

Sierpień to miesiąc żniw a co za tym idzie również dożynek. Czas podziękowań za zebrane plony oraz czas zabaw i radości. W tym roku dożynkowe święto pokazało jak mieszkańcy oraz ich goście potrafią się świetnie bawić przy akompaniamencie zespołu KA-MIX. Nie bez znaczenia była również pogoda, którą organizatorzy zamówili specjalnie na ten wieczór.

» czytaj więcej..
6 sierpnia 2013

Przybyli Pielgrzymi

Tradycyjnie, jak co roku mieszkańcy wsi Sarbinowo witali XXII Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną, która zatrzymała się na postój w drodze na Jasną Górę. Liczba pielgrzymów na tegorocznym spotkaniu sięgnęła blisko dwustu osób. Po smacznym poczęstunku nie zabrakło wspólnych śpiewów, pląsów a także modlitwy.

» czytaj więcej..
22 lipca 2013

IX Dni Ziemi Ponieckiej

Słoneczne popołudnie stadion miejski w Poniecu, gro atrakcji i tłumy mieszkańców Gminy Poniec tak w skrócie można opisać IX Dni Ziemi Ponieckiej. Był to dzień pod znakiem rywalizacji za sprawą VII Turnieju Sołectw "Sołtysiada". Szereg niespodzianek przygotowanych przez organizatorów zapewne przypadł do gustu wszystkim, którzy przybyli na imprezę.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 161510 osób.
realizacja 2011: studio fabryka