Aktualności

02 grudnia 2017

Podnosili kwalifikacje

Czterech druhów z OSP Sarbinowo uczestniczyło w Szkoleniu Podstawowym Strażaków Ratowników OSP organizowanym przez Komendę Powiatową PSP w Gostyniu. Odbywało się ono w systemie spotkań, zajęć praktycznych oraz e–learning’u (uczenia na odległość - przyp. red. ) Trwało ono dokładnie dwa miesiące a zakończyło się egzaminem w Lesznie.

» czytaj więcej..
29 sierpnia 2017

Dożynkowo-kolorowo

Za nami kolejne świetne wydarzenie w Sarbinowie. Dożynki 2017 przeszły do historii a zapisała się ona wieczorem oraz nocą pełna radości. Tradycja dożynek sięga zamierzchłych czasów, rok rocznie odbywają się ona w miejscowości. To piękne podziękowanie rolników za szczęśliwie zakończone żniwa. Od kilku lat zabawa cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców.

» czytaj więcej..
29 sierpnia 2017

Przybyli pełni radości

To kolejny 26 rok pielgrzymowania Salezjańskiej Pielgrzymi Ewangelizacyjnej . Podobnie jak rok temu do Sarbinowa przybyła liczna grupa pątników. Śpiewy było słychać już z ponad kilometra, gdy tuż za lasu wyłoniło się czoło pielgrzymki wiadomo było, że będzie to wesołe spotkanie. Na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców wsi.

» czytaj więcej..
26 lipca 2017

Stała tam już od kilkuset lat

W ubiegły piątek poświęcono nową figurę świętego. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji mieszkańców. Zgromadzeni przy akompaniamencie orkiestry dętej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu przemaszerowali do kapliczki a następnie na uroczysty poczęstunek na Sarbinowskim Centrum Rekreacyjnym.

» czytaj więcej..
26 lipca 2017

Śmiechu warte

Dni Ziemi Ponieckiej oraz turniej sołectw Sołtysiada przeszły do annałów historii. Rywalizacja, zacięta walka, trud, śmiech i figury akrobacyjne, których nie powstydziłby się najlepszy cyrk świata tak w skrócie można zacząć relacje z tego wydarzenia.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 163876 osób.
realizacja 2011: studio fabryka