Aktualności

26 lipca 2017

Stała tam już od kilkuset lat

W ubiegły piątek poświęcono nową figurę świętego. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji mieszkańców. Zgromadzeni przy akompaniamencie orkiestry dętej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu przemaszerowali do kapliczki a następnie na uroczysty poczęstunek na Sarbinowskim Centrum Rekreacyjnym.

» czytaj więcej..
26 lipca 2017

Śmiechu warte

Dni Ziemi Ponieckiej oraz turniej sołectw Sołtysiada przeszły do annałów historii. Rywalizacja, zacięta walka, trud, śmiech i figury akrobacyjne, których nie powstydziłby się najlepszy cyrk świata tak w skrócie można zacząć relacje z tego wydarzenia.

» czytaj więcej..
26 czerwca 2017

Strażackie spotkanie

Wczorajszego wieczoru Ochotnicza Straż Pożarna w Sarbinowie zorganizowała ognisko. Zgromadzili się na nim głównie ochotnicy, którzy brali udział w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Była to okazja do integracji miejscowych strażaków.

» czytaj więcej..
21 czerwca 2017

Dzień Dziecka w Sarbinowie

W niedzielę 11 czerwca dzieci z Sarbinowa świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po południu w niedzielę teren rekreacyjny tętnił życiem. Było wesoło kolorowo i radośnie. Pogoda sprzyjała, słońce nie szczędziło ciepła.

» czytaj więcej..
13 maja 2017

Na starym miejscu

Trwają pracę związane z budową przydrożnej kapliczki, dla figury św. Jana Nepomucena. Obecnie powstaje cokół wraz z wieżyczką, wewnątrz której umiejscowiona zostanie wydrukowana w 3D figura Nepomucena. Prace wykonują pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 158148 osób.
realizacja 2011: studio fabryka