Aktualności

13 maja 2017

Na starym miejscu

Trwają pracę związane z budową przydrożnej kapliczki, dla figury św. Jana Nepomucena. Obecnie powstaje cokół wraz z wieżyczką, wewnątrz której umiejscowiona zostanie wydrukowana w 3D figura Nepomucena. Prace wykonują pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

» czytaj więcej..
13 maja 2017

Nadano wysokie odznaczenie

W czwartek 11 maja na terenie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka oraz 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Świętowali zarówno druhowie z OSP jak i PSP. Podczas uroczystości wysokim odznaczeniem uhonorowany został mieszkaniec Sarbinowa.

» czytaj więcej..
09 maja 2017

Omijasz jedną wpadasz w drugą

Zapewne wielu kierowców narzeka na bolączkę polskich dróg jest to niestety nasza pięta achillesowa. Problem nasila się zwłaszcza po zimie, kiedy to woda zamarza i wypiętrza asfalt tworząc ogromne dziury. Podobnie dzieje się i w naszej okolicy. Podróżujący droga w stronę Karca coraz częściej wybierają podróż przez Szurkowo.

» czytaj więcej..
09 maja 2017

Deszcz druhom nie straszny

W niedziele na stadionie miejskim w Poniecu odbyły się po raz kolejny po rocznej przerwie Gminne Zawodowy Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Poniec. W zawodach brało udział 190 strażaków. Pogoda starała się pokrzyżować plany organizatorom jednak ostatecznie nie wygrała i sprawnie przeprowadzono sztafetę oraz ćwiczenia bojowe.

» czytaj więcej..
09 lutego 2017

Walne Zebranie OSP

W sali Szkoły Podstawowej w Sarbinowie odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2016 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie poprowadził Prezes dh Bzdęga Grzegorz. Dokonawszy otwarcia zebrania jak i omówieniu porządku obrad skrupulatnie wyliczył dokonania jednostki w mijającym roku sprawozdawczym. Podczas spotkania dokonano także uroczystego wręczenia odznaczenia.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 153180 osób.
realizacja 2011: studio fabryka