Śmiechu warte

Dni Ziemi Ponieckiej oraz turniej sołectw Sołtysiada przeszły do annałów historii. Rywalizacja, zacięta walka, trud, śmiech i figury akrobacyjne, których nie powstydziłby się najlepszy cyrk świata tak w skrócie można zacząć relacje z tego wydarzenia.

Sobotnie popołudnie stadion w Poniecu, żar z nieba przeplatany chmurami i drużyna Sarbinowa, gotowa do zmagań. Początek zaplanowano na godzinę 14:00 jednak powoli tłum gęstnieje.

Punkt pierwszy obchodów przywitanie burmistrza, który uroczyście otwiera XIII Dni Ziemi Ponieckiej, witając wszystkich zawodników oraz dopingującą publiczność. Wśród konkurencji wiele dziwnych śmiesznych nazw, mimo braku prób przed zawodami humory dopisywały każdemu, w końcu o zabawę a nie laury tu chodziło.

Konkurencja pierwsza bieg w potrójnych galotach. Start był całkiem niezły slalom pierwszy nawrót, kila metrów do mety i bęc… cała trójka leży jednak do mety pozostaje ledwie 0.5m wszystkimi siłami nastąpiło czołganie i „mma”. Jak to się stało, że zawodnicy nie mogli uwolnić się z potrójnych galotów nie wiadomo do dziś. Pierwsze miejsce za efektowny upadek gwarantowane. Kolejna świetna konkurencja „poszły konie po betonie” tu konie, czyli zawodnicy z zawiązanymi oczami a za sterami członek rady sołeckiej bądź sołtys. Do pokonania slalom i ostatnia prosta poszło gładko. Następny wyścig to „latający dywan” świetne wyjście z progu jednak efektowne lądowanie na nawrocie zalicza sterujący dywanem, wszyscy głowią się, co i jak zbierają się i biegiem do końca, niestety czas nie jest rewelacyjny.

W szeregu jest jeszcze kila konkurencji a każdy daje z siebie 110% efektem końcowym jest druga dziesiątka wszyscy mówią nie jest źle, za rok będzie zdecydowanie lepiej.

 

 

 

 

Tekst/Foto: Tomasz Kończak

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 163845 osób.
realizacja 2011: studio fabryka